Muž okrádající seniorky skončil ve vazbě

vloženo: 2.11. 2017 / autor:

Kriminalistům se v minulých dnech podařilo dopadnout a obvinit muže, který od dubna do června okrádal starší ženy v Olomouci a Prostějově. Šestatřicetiletý pachatel žije na Olomoucku a má už podobnou trestnou činnost za sebou. 
 
Celkem má policie zdokumentováno 11 krádeží., podvodů a porušování domovní svobody. Muž se například postupně seznámil s dvěma ženami, které jej pozvali k sobě do bytu. Osmdesátileté paní namluvil, že potřebuje peníze na nákup stavebního materiálu a vylákal z ní pět tisíc korun. Polovinu později vrátil, zbytek ne. Sedmaosmdesátiletou seniorku zase přesvědčil, aby mu půjčila 35 tisíc korun na invalidní vozík. Později se u ní znovu ohlásil, že jde dluh vrátit. Když otevřela, vrazil dovnitř a sebral jí dalších 16 tisíc. 
 
Další ženy kontaktoval pod jinými vymyšlenými historkami, dokonce se vydával i za policistu, který jde zkontrolovat, zda ženy nepřechovávají kradené bankovky. Dohromady si tímto způsobem přišel skoro na 150 tisíc korun. 
 
Policie se pachateli dostala na stopu v září. Kriminalisté jej obvinili a soud rozhodl, že na proces bude čekat ve vazbě.