Jak a podle čeho si vybrat výhodnou půjčku?

vloženo: 3.05. 2017

echcete při výběru půjčky šlápnout vedle a chcete si zvolit tu, která bude skutečně výhodná? Pokud ano, podívejte se s námi na to, podle čeho si ji vybrat. Výhodnost totiž není vždy spojena nutně jenom s tím, kolik přeplatíme, jelikož se jí může týkat i celá řada dalších věcí. Poradíme vám, jak vybrat půjčku, která zaručeně přijde vhod i vám.

Hledejte celkovou jednoduchost

Výhodnost půjčky lze rozhodně posuzovat i podle její jednoduchosti. Tedy podle toho, jakým způsobem je vyřizovaná, nebo podle toho, co všechno je nutné doložit. Už dávno neplatí, že by bylo nutné čekat třeba i několik dní, nebo snad týdnů. Pokud má být půjčka skutečně výhodná, měla by být vyřízena ideálně do dvou dnů. Jsou ale i rekordmani, u kterých není problémem vyřízení do několika málo minut. Vliv na to má hlavně benevolence podmínek. Hitem se tak logicky stává třeba půjčka bez registru ihned. Jak už dokládá sám její název, je unikátní především v tom, že si o ni může požádat i osoba, která nemá úplně dokonalou finanční minulost. O jakou osobu se může jednat? Typickým znakem je:
 
Zápis v bankovním registru
Zápis v nebankovním registru
Exekuční řízení
 

Zmínit musíme i to, kolik přeplatíte

Jak jsme uváděli, o výhodnosti rozhoduje mnoho faktorů a právě to, kolik přeplatíte, má vliv také. Proto se podívejme na výhodnost i z pohledu toho, kolik konkrétně přeplatíte. Pokud máme být konkrétnější, je třeba říci, že možná částka může být u špatných poskytovatelů vysoká, zatímco u některých velmi nízká. Příkladem může být Planet půjčka, kterou doporučujeme. Proč? Jelikož když si požádáte poprvé, máte možnost získat peníze zcela zdarma. Tedy jak bez úroku, tak i bez poplatků, nebo čehokoliv dalšího. V praxi to znamená, že vrátíte přesně tolik, kolik vám přijde na účet. Díky tomu můžeme mluvit o nejvýhodnější půjčce na našem trhu. Podmínky získání jsou přitom celkem jednoduché a samotná nabídka částek běžného žadatele také jistě nezklame.
 

Pozor také na případné sankce a poplatky

Výhodnost byste neměli posuzovat jenom ve chvíli, kdy si o půjčku žádáte a budete o ni usilovat. Měli byste se zajímat také o to, jak to bude v budoucnu. Jak to bude ve chvíli, kdy již peníze mít budete? V takovém případě je dobré hledět třeba i na sankce, které vás čekají, pokud se zpozdíte s pravidelnou splátkou. Zajímat by vás mělo několik věcí, jako třeba:
 
Výše dodatečných úroků
Cena upomínky
Náklady na vymáhání
 
Není to ale jediná věc, na kterou je třeba v souvislosti s budoucími sankcemi a poplatky hledět. Podívejme se také na produkt, kterým je SMS půjčka ihned. Ta má jednorázovou splatnost, kterou však není problém prodloužit. Zde by vás mělo zcela pochopitelně zajímat to, jaká je cena za takové prodloužení, nebo kolikrát je možné ho přesně realizovat.
 

Prověřte si samotného poskytovatele

Pozor také na to, u koho si půjčku vlastně berete. I toto dnes hraje velkou roli s ohledem na celkovou výhodnost. Prověření a známí poskytovatelé se obvykle snaží držet krok s konkurencí a tak u nich máte celkem velkou jistotu toho, že úrokové sazby i RPSN bude na celkem přijatelné úrovni. U neznámých poskytovatelů hrozí situace zcela opačná. A to jak případ, kdy mohou být naúčtovány vysoké úroky, tak i situace, kdy se nevyhnete placení poplatků předem. Nejenom, že mohou být skutečně vysoké, ale mnohdy dokonce může dojít i k tomu, že je zaplatíte a peníze přesto nedostanete. Proto když jde o celkovou výhodnost půjčky, tak logicky doporučujeme jít tou cestou, kde se poplatky neplatí a platit nebudou. Stejně tak doporučujeme hledět i na transparentnost a celkovou férovost. A to zcela přirozeně z toho důvodu, že co bylo uvedeno v době žádosti, bude stoprocentně uvedeno i v samotné smlouvě.