Zdravotnická škola v Olomouci se inspiruje zkušenostmi v Německu

vloženo: 23.02. 2016

Od roku 2012 mohou studenti Vyšší odborné školy zdravotnické Emanuela Pöttinga v Olomouci absolvovat třítýdenní praxi v Německu v rámci kooperační smlouvy, kterou škola uzavřela s podnikatelskou skupinou ProSeniore. Studenti oboru diplomovaná všeobecná sestra tak mohou zúročit své znalosti a praktické zkušenosti v německy mluvící zemi, a porovnat tak úroveň péče s úrovní v naší zemi. Mimo praktické zkušenosti a dovednosti si studenti procvičí i komunikační dovednosti v cizím jazyce. 
 
Studenti pracují buď v rezidencích pro seniory nebo v tzv. „Krankenheimech“, kde si praxi mohou vybrat buď na psychiatrickém oddělení nebo na oddělení intenzivní péče zařízení ProSeniore. 
 
V minulém školním roce se studentky nynějšího 3. ročníku Kristýna Říhová a Magda Okénková zúčastnily praxe v Berlíně. V tomto roce se čtyři studenti chystají rovněž na třítýdenní zkušenost do hlavního města Německa. Studentky předaly své zkušenosti z praxe v Berlíně studentům nižších ročníků formou krátké prezentace v rámci přednášky, během které také zodpověděly praktické dotazy studentů, které se týkaly cesty, pojištění, volného času a samotné praxe. 
 
Věříme, že výjezdy studentů do sousedního Německa se stanou pro studenty naší školy tradicí a budou představovat přidanou hodnotu studia na této škole.
 
Alena Pavelková