Dopřejte svému psovi dlouhý a krásný život

vloženo: 27.09. 2015

Pokud se chystáte sobě nebo třeba svým dětem pořídit psa, měli byste už od začátku přemýšlet o jeho kvalitní stravě. Totéž platí, pokud už svého čtyřnohého přítele máte. Základem jeho zdraví je kvalitní jídelníček doplněný o vitamíny, probiotika a kloubní výživu. 
 
Majitelé psů účastnících se závodů zpravidla vědí, že skvělý vzhled jejich svěřenců není jen výsledkem genů, pohybu a péče, ale souvisí také s příjmem důležitých látek. Pokud tedy obdivujete například srst některého šampiona, rovnou se majitele můžete zeptat, který doplněk stravy používá. Totéž platí například pro krásný pigment nebo nelámavé drápky. Svěřte se do rukou odborníků a nechejte si poradit od lidí, kteří mají zkušenosti, případně se práci s doplňky stravy dlouhodobě věnují. 
 
Základem zdravého vývoje psa je dostatek vitaminů a minerálů. Vždy se vyplatí zvolit specializované přípravky právě pro psy, které obsahují všechny klíčové látky pro jejich zdravý růst a dlouhý život. Na trhu je přitom dostatek přípravků s vitaminy, mezi nimiž si vybíráte podle plemene a zátěže. Majitelé malých plemen samozřejmě kupují jiné typy doplňků stravy a přírodních léčiv než například lidé starající se o sportující psy, pracovní psy nebo záchranáře. 
 
S přibývajícím věkem přicházejí především u větších psů problémy s jejich klouby. Myslete na to zavčas a najděte jim vhodný kloubní doplněk. Prodloužíte mu tím život a vás přítel prožije více let bez zbytečné bolesti. Kloubní výživa mívá podobu tablet nebo sirupu a obsahuje více složek důležitých pro jejich správnou funkci. Při již existujícím zánětu kloubů pak volte specializované přípravky, které tyto projevy tlumí a léčí. 
 
Pokud jste vyznavači přírodní medicíny, můžete zvolit přírodní léky pro psy a jistě najdete také v sortimentu ty správné produkty. Mohou vám pomoci zvládnout například potíže s trávením a stres, ale poslouží také při podpoře zdravých kostí, kůže a srsti a správném prokrvení celého organismu vašeho psa.