Svatební fotograf zachytí váš nejkrásnější den

vloženo: 11.08. 2015

S rozvojem mobilních telefonů a dostupností digitálních fotoaparátů stále více lidí zachycuje momentky ze svého života sama. Fotografa však nedělá jen technika, ale především estetické cítění a zvládnuté řemeslo. Proto pokud chcete mít zaznamenány důležité okamžiky ve svém životě, měli byste využít profesionála. Klasickým příkladem je svatební fotograf. 
 

Vybírejte dobře, nebudete litovat

Člověk se nežení a nevdává každý den, proto se vyplatí dobře zvážit, kdo vaše slavnostní okamžiky zachytí. Při výběru volte profesionála, pro kterého je podobná práce v dobrém slova smyslu rutinou. Měl by nejen často fotit svatby, ale znát také místo obřadu a hostiny. Světelné podmínky a barvy jsou v tomto případě při fotografování velmi důležité. Nechejte si předvést ukázky jeho předchozí práce. 
 
Pokud si se svou životní láskou chcete říci své „Ano“ na střední Moravě, měl by svatební fotograf Olomouc, Prostějov i další města dobře znát, dlouhodobě v nich působit a umět třeba i poradit, kam je ve kterém ročním období vhodné jít udělat například několik fotografií v exteriéru. Správná fotka totiž nejen zachycuje nějaký obraz, ale vypráví příběh. Totéž platí pro další města v okolí, například Přerov a Šternberk. 
 

Na svatební foto se dobře připravte

Fotograf vás může při tvorbě snímků vést, nicméně základní představu musí mít i novomanželé. Snímky z obřadu jsou zpravidla standardní, ovšem následné zachycení hostiny a jednotlivých účastníků svatby už je velmi variabilní. 
 
Vybrali jste si pro fotografování svateb Olomouc? Budou se novomanželé fotit jen se svědky? A co rodiče, případně kamarádi?
 
Chcete mít svatební foto i s vaším domácím mazlíčkem? A co vzdálenější příbuzní, které jste léta neviděli? Na kterých snímcích by měli být? Budete se fotit jen ve svatebních šatech a oblecích nebo do některých snímků promluví i móda a lifestyle? Nad tím vším je důležité přemýšlet už dopředu. Fotograf k tomu přidá své nápady a zkušenosti, doporučí vhodné kompozice a postará se o technickou dokonalost záběrů. 
 

Focením na svatbě práce nekončí

Svatební foto si samozřejmě zaslouží ještě následnou péči fotografa. Pokud zvolíte správně, nechá vás vybrat tu správnou sérii snímků, kterým ještě následně profesionálně zpracuje, odstraní případné drobné nedostatky, vyladí barvy a dotáhne do stavu, se kterým budete i po mnoha letech spokojení.