Najděte si svou volební místnost

vloženo: 26.08. 2014 / autor:

Olomouc bude při nadcházejících komunálních volbách rozdělena do 89 okrsků. Příslušný materiál včera podepsal primátor Martin Major a informace je již vyvěšena na úřední desce magistrátu. 
 
Obyvatelé Olomouce budou chodit hlasovat takřka výhradně do škol ve městě. Výjimkou je například společenské středisko v Nedvězí a Centrum denních služeb na Rooseveltově ulici. Město na svém webu provozuje aplikaci, která občanům poradí, do které volební místnosti mají přijít. Stačí přitom do formuláře zadat příslušnou ulici s trvalým bydlištěm. Vyhledávání volebních místností tak zvládne ovládat každý. 
 
Na webu města je rovněž speciální sekce věnovaná volbám. V té občané naleznou jak údaje k hlasování, které rozhodne o složení Zastupitelstva města Olomouce, tak i informace k letošním senátním volbám v obvodu číslo 66, který bývá označován jako Olomouc – venkov. V senátních volbách budou letos hlasovat obyvatelé těchto obcí: Babice, Bělkovice – Laštany, Bílá Lhota, Bílsko, Bohuňovice, Bohuslavice, Bouzov, Bystročice, Červenka, Dlouhá Loučka, Domašov u Šternberka, Drahanovice, Drozdov, Dubčany, Dubicko, Haňovice, Hlásnice, Hněvotín, Hnojice, Horka nad Moravou, Horní Loděnice, Hoštejn, Hrabová, Hraničné Petrovice, Huzová, Hynčina, Cholina, Jestřebí, Klopina, Komárov, Kosov, Krchleby, Leština, Liboš, Lipina, Lipinka, Líšnice, Litovel, Loštice, Loučany, Loučka, Luběnice, Luká, Lukavice, Lutín, Lužice, Maletín, Medlov, Měrotín, Mírov, Mladeč, Mladějovice, Mohelnice, Moravičany, Moravský Beroun, Mutkov, Náklo, Náměšť na Hané, Nemile, Norberčany, Nová Hradečná, Olbramice, Palonín, Paseka, Pavlov, Pňovice, Police, Příkazy, Rájec, Řídeč, Senice na Hané, Senička, Skrbeň, Slatinice, Slavětín, Stavenice, Strukov, Střeň, Štarnov, Štěpánov, Šternberk, Šumvald, Těšetice, Troubelice, Třeština, Újezd, Uničov, Úsov, Ústín, Vilémov, Zábřeh, Zvole, Želechovice, Žerotín
 
Komunální volby se letos uskuteční v pátek 10. října od 14 do 22 hodin a v sobotu 11. října od 8 do 14hodin. Souběžně proběhne také první kolo voleb do Senátu, které se ovšem letos netýká samotné Olomouce.