Městské letiště bude spravovat Hanácký letecký klub Olomouc

vloženo: 3.06. 2014 / autor:

Hanácký letecký klub Olomouc ještě v průběhu června převezme správu městského letiště. V pondělí o tom rozhodli čelnové Rady města olomouce. Výběr nového správce tohoto zařízení běžel od března. 
 
Město správce hledalo s cílem předat odpovědnost za údržbu a provoz letiště některému ze současných uživatelů. „Vybraný uchazeč splnil i požadavek, doložit schopnost zajistit provozování v režimu vnitrostátního veřejného letiště v souladu s příslušnými leteckými předpisy,“ uvedl náměstek primátora Ivo Vlach. „Další cíl, dosáhnout snížení provozních výdajů nejméně o 1 milion korun ročně se podaří naplnit tak, že celková roční úspora dosáhne 1,5 milionu korun,“ doplnil náměstek Vlach.
 
Hanácký letecký klub se rovněž zavázal, že umožní rozvoj činnosti i ostatních zájmových sdružení, která na letišti působí a deklaroval dohodu, že spolu s nimi založí spolek a tak i jim umožní účast při rozhodování o způsobu provozování letiště. Další dobrou zprávou je, že bude pokračovat tradice leteckých dnů v Olomouci. Ten letošní je  plánován na sobotu 13. září. 
 
„Věřím, že zapojením členů všech spolků působících na letišti pod zastřešením Hanáckého leteckého klubu umožníme další rozvoj letiště při snížené zátěži rozpočtu města,“ vyzdvihl náměstek primátora Ivo Vlach.