V Šantovce proběhne další Čokoládový festival

vloženo: 12.02. 2018 / autor:

Od pátku 16. do neděle 18. února proběhne v nákupní galerii Šantovka v Olomouci další ročník Čokoládového festivalu. Svátek milovníků čokolády a cukrovinek pořádá agentura ChrisEvents. 
 
Součástí akce bude například výstava historie čokolády, ukázka vaření s čokoládou, degustace a stánkový prodej dobrot. Pro příchozí budou připraveny kvízy, soutěže a dárky. Vše doprovodí hudební vystoupení.
 
A nyní ještě informace z tiskové zprávy pořadatele: 
 
A na co se návštěvníci mohou těšit?
 
"Letos bude v Šantovce více stánků, ochutnávek a také se uskuteční řada zajímavých soutěží, například tzv. Hra o poklad! Každý, kdo se do hry bude chtít zapojit si může u vstupu za 30Kč zakoupit zlatý čokoládový pohár. Každý pohár obsahuje klíč k pokladu, ale pouze jeden z těchto klíčů otevře truhlu s dárky od našich sponzorů a odměnou 8 000,-Kč! Dále budeme soutěžit o skútr Blade 125. V rámci této soutěže se může tipovat, kolik kusů mincí je na skútru. Návštěvníci se dále mohou těšit na kulinářskou přehlídku šéfkuchaře Marka Váni, který bude připravovat jídla dle zajímavých receptů: čokoládové pralinky s moučnými červy, dýňovou polévku s bílou čokoládou v suchém ledu nebo vanilkovou krupicovou kaši z espumy s čokoládovým sněhem. Chybět nebude ani šéfkuchař Jiří Holub ze Sirupárny Olomouc, který uvaří vepřovou kýtou s čokoládovou omáčkou. Děti si mohou připravit sladké dezerty s Tupperwarem,“ komentuje program organizátor ČokoFestu Chris Delattre. 
 
„Letos budeme poprvé pořádat i „kuchařský souboj“. V rámci ČokoFestu se mezi sebou utkají 4 kuchaři (Jaroslav Klár – Lobster Olomouc), Richard Klemeš (Atmosphere Olomouc), Tomáš Janíček (NašeMaso Praha) a Přemysl Kos (La Villa Zlín), kteří budou muset připravit jídlo, aniž by dopředu znali suroviny. Před začátkem vaření vždy obdrží tzv. tajemnou krabici, která zahrnuje potřebné ingredience k vaření např. čokoládu, maso, zeleninu, koření aj. Následně budou mít soutěžící hodinu k připravení pokrmu, který bude hodnotit a ochutnávat porota. Velké finále proběhne v 16hodin a vítěz si odnese 8 000,-Kč,“ dodává Kateřina Zemánková ze Šantovky. 
 
Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit si různé druhy čokolád u více než 40 stánků. Těšit se můžete například na společnosti ČokoKebab, Kamila chocolates, Kamelie – víno z Francie, Mr. Vonka, Chocolaterie Havířov, Jablíčko, Sirupárna, Čokoláda Lyra, Xo-Čo, Čokoládovna Janek, Šmakujto, Atelier Sladkostí, Koruna pralinky, Candy Store, Al Andalous, Domácí muffiny, ChocoBonte a mnoho dalších. 
 
Program je pro návštěvníky připravený v čase
Pátek 16.02.: 14:00 – 18:00 
Sobota 17.02.: 10:00 - 18:00
Neděle 18.02.: 10:00 – 17:00
 
ČokoFest v Šantovce bude zkrátka jedinečné setkání všech milovníků čokolády, které byste si rozhodně neměli nechat ujít! Pokud chcete ochutnat čokoládové pivo, vafle, čokoládový kebab, ovoce s čokoládou a mnoho dalšího, co si doma jen tak nepřipravíte, zapište si termín 16.-18.2.2018 do svých kalendářů. 
 
Další informace najdete na webu Čokoládového festivalu