Kraj představil v Bratislavě novou publikaci

vloženo: 29.01. 2018 / autor:

K návštěvě Olomouckého kraje láká nová publikace Zažij Moravu. Průvodce, který kromě našeho popisuje i tři sousední regiony, představil v Bratislavě náměstek hejtmana Dalibor Horák. „Nový propagační materiál Zažij Moravu je určen domácím i zahraničním návštěvníkům moravských krajů. Kniha vychází v češtině, polštině, angličtině a němčině,“ informoval náměstek Horák.
 
Hejtmanství představilo novou publikaci na veletrhu Slovakiatour, který se minulý týden konal na Slovensku. Průvodce je plný poutavých fotografií i textů, které turistům přibližují nejen kraj Olomoucký, ale i Moravskoslezský, Zlínský a Jihomoravský. 
 
Spolupráce čtyř krajů na společné propagaci má dlouhou tradici. Od roku 2005 vzniklo už několik tištěných materiálů, které se zaměřily třeba na cykloturisty, běžkaře, lázeňství nebo gastroturistiku. 
 
Kromě nového průvodce představil Olomoucký kraj na Slovensku také výrobce regionálních produktů. Hosté expozice si pochutnali například na máslových trubičkách nebo vyhlášeném hanáckém pivu.