Olomouc obnoví dětská hřiště

vloženo: 26.01. 2018 / autor:

Radnice v Olomouci dá letos přes dva miliony korun do obnovy a budování hřišť pro děti. Město za ně obnoví hracích ploch v ulicích Synkova, Jílová a Na Vozovce. 
 
„Zcela nové hřiště mohou letos využít malí sportovci i lokalitě ulice Ječmínkova v Holici, kde jsme tak vyšli vstříc požadavku komise městské části,“ popsal a objasnil investiční náměstek primátora Filip Žáček.
 
Vedení města zároveň odsouhlasilo přípravy dalších akcí v roce 2019. „Kompletní opravy čekají herní plochy v ulicích Kmochova a V Hlinkách. Na zcela nové hřiště se pak mohou těšit děti z městské části Černovír. V lokalitě parku Malého Prince v Neředíně vznikne i venkovní fitness,“ popsal plány města náměstek primátora Aleš Jakubec.
 
V letech 2009 až 2017 město zrekonstruovalo celkem 47 dětských hřišť a sportovišť. V současné době město eviduje 64 herních, 23 smíšených a 14 sportovních veřejnosti přístupných hřišť lokálního a celoměstského významu. Radnice nechává jednotlivé herní prvky průběžně opravovat a jednou ročně prochází hřiště velkou technickou kontrolou. Při rozhodování o výběru lokalit pro obnovu vychází město z požadavků komisí městských částí, správců hřišť a podnětů veřejnosti.