Do Olomouce se vrátí festival uzeného

vloženo: 24.01. 2018 / autor:

V sobotu 24. února bude Olomouc hostit druhý ročník akce Uzená Olomouc. Tentokrát se uskuteční v prostorách Korunní pevnůstky. 
 
Hlavním bodem gastronomického programu bude soutěž moravských uzenářů, kteří své masité produkty zpracovávají tradičním způsobem podle rodinných receptur. Na Uzenou Olomouc 2018 jich přijede hned šest. „Festivalu Uzená Olomouc se kromě dalších zúčastní také domácí řeznictví a uzenářství Ráček. To bylo favoritem návštěvníků našeho festivalu, který jsme pořádali také v jiných městech, několikrát po sobě. Letošního olomouckého vítěze však musí místní vybrat sami. Připravili jsme pro ně ochutnávku produktů od všech soutěžících, na jejímž základě zjistí, od jakého uzenářství nebo řeznictví jim chutná nejvíce,“ láká Pavel Pichler, organizátor akce. 
 
Tím soutěžení ale nekončí. Pro opravdové jedlíky je připraven „zápas“ v pojídání tlačenky a špekáčků na čas. Účast známého maxi-jedlíka Jaroslava Němce, který už více než deset let objíždí celou republiku za soutěžemi v pojídání, naznačuje, že zvítězit nepůjde jen tak lehce.
 
Den plný gastronomie doplní také kuchařská show s následnou ochutnávkou, škola vaření se zkušeným profesionálním kuchařem Karlem Nekolou a praktický workshop zaměřený na přípravu paštik i dalších masitých pokrmů. 
 
Festival uzená Olomouc chce být také místem, kam vzít děti. Kromě toho, že se nejmenší dozví, jak vypadá pravý flašinetář, harmonikář a jejich nástroje, se mohou zapojit do šifrovací hry "Hledej pana Buřtíka" a vyhrát zajímavé ceny. S rodiči si pak budou moci opéct špekáčky na ohni.
 
V průběhu celého dne bude na místě farmářský a řemeslný trh, kde mohou zákazníci nakoupit kvalitní šunky, sýry, koření, ale i zahraniční delikatesy. A protože se dobré jídlo neobejde bez dobrého pití, bude na návštěvníky čekat také pivo, káva, medovina a další lahodné nápoje.