Moravské divadlo hledá nového ředitele

vloženo: 9.01. 2018 / autor:

Olomoucká radnice vyhlásí výběrové řízení na nového ředitele Moravského divadla Olomouc. Pavlu Hekelovi, který v jeho čele v současné době stojí, vyprší v září pětiletá smlouva. 
 
„Svým pojetím to bude stejně transparentní řízení jako při nedávném výběru nového ředitele Moravské filharmonie,“ řekl primátor Antonín Staněk.
 
Výběrové řízení zabezpečí externí personální firma. V odborné hodnotící komisi zasednou kromě zástupců města i odborníci. 
 
Požadavky na předpoklady uchazečů popsal náměstek primátora Pavel Urbášek. „Patří mezi ně vysokoškolské vzdělání ekonomického, právnického nebo uměleckého typu a nejméně tři roky praxe v řídící funkci. Znalost principů fungování a financování příspěvkové organizace, stejně jako znalosti z oblasti dramatického umění,“ uvedl náměstek Urbášek.
 
Olomoucké Moravské divadlo je stálou českou divadelní scénou již od roku 1920. Je také jediným divadlem se třemi uměleckými soubory na střední a východní Moravě. Lidé do něj mohou zavítat na balet, operu, klasickou operetu, muzikál, činohru nebo pohádku. Minulou sezonu si do něj našlo cestu více než sto tisíc diváků.
 
Snímek jsme převzali z webu Moravského divadla, ředitel Pavel Hekela stojí druhý zleva. Fotografie dále zachycuje primátora ANtonína Staňka a Jitku Molavcovou s Jiřím Suchým.