Olomoucká radnice zvětšila své informační centrum

vloženo: 5.01. 2018 / autor:

Větší a modernější je od tohoto týdne nové informační centrum v podloubí olomoucké radnice. Otevřel je primátor Antonín Staněk s náměstkem Filipem Žáčkem a odborníkem na cestovní ruch Miroslavem Petříkem, který je také členem rady města. 
 
V infocentru zůstaly zachovány všechny služby včetně informačního kiosku Europe Direct. Ten se nyní vyjímá svým netradičním kulatým vzhledem. Zůstal zde i oblíbený automat na tvarůžky, který nově doplnil další chladicí box na regionální produkty. V nabídce budou navíc místní sýry i pivo.
 
„Rekonstrukce v podloubí stála zhruba dva miliony korun. Kromě změny stavební dispozice je v infocentru nová elektroinstalace a vzduchotechnika, ale i modernizované vybavení. Oprava infocentra je jednou z etap kompletních stavebních úprav radnice, které ji mají ještě více otevřít veřejnosti,“ uvedl náměstek primátora Filip Žáček. Město na akci využije příspěvek Evropské unie 700 tisíc korun. 
Ročně do Informačního centra Olomouc zavítá téměř dvě stě tisíc lidí. „Turisté mají nejčastěji zájem o mapy, pohlednice a suvenýry. Zajímají se ale také o to, jak by mohli v Olomouci strávit volný čas,“ konstatovala vedoucí infocentra Jitka Lučanová.
 
Jak připomněl náměstek primátora Pavel Urbášek, infocentrum slouží i Olomoučanům. „Především pro prodej vstupenek, ale také zde poskytují informace o magistrátu,“ doplnil náměstek. Podle něj je Informační centrum úspěšné i hospodářsky, prodej suvenýrů a vstupenek přináší ročně do městské pokladny 750 tisíc korun.
 
Od pondělka bude infocentrum již otevřeno klasicky v době od 9 do 18 hodin. A od března, kdy startuje turistický ruch, se otevírací doba prodlouží až do 19 hodin.