Ve šternberské nemocnici se loni narodilo 1017 dětí

vloženo: 5.01. 2018 / autor:

Celkem 1017 dětí přišlo loni na svět v Nemocnici Šternberk. Mezi novorozenci bylo 510 chlapců a 507 děvčátek, z toho 4 páry dvojčat. První letošní miminko přišlo na svět hned 1. ledna 2018 ve 4:30 hodin, kdy se narodila holčička Valerie.
 
Ve srovnání s rokem 2016, kdy přišlo na svět 1024 dětí, se drží porodnost ve šternberské nemocnici na stejné úrovni. Nejoblíbenějšími jmény pro čerstvě narozená miminka byla přitom i v minulém roce ta tradiční, česká. Mezi holčičími jmény vítězila Eliška, Julie a Sofie, mezi jmény chlapců zase Jakub, Jan a Matyáš. Nouze ale nebyla ani o několik méně obvyklých jmen. V roce 2017 se ve šternberské nemocnici narodily například i děti se jmény Arne, Dzihan, Deborah nebo Medea.
 
Porodnice Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL nabízí budoucím maminkám samostatné uzavřené porodní boxy, které poskytují rodičce i jejímu partnerovi maximální soukromí. Součástí těchto boxů jsou kromě speciálních polohovacích lůžek také rehabilitační balony, žíněnky, stolička, sprcha, křeslo či rádio s CD přehrávačem. Nejmodernější porodní místnosti tak umožňují nespočet alternativních způsobů vedení porodu.  
 
Na snímku je první letošní dítě narozené ve šternberské nemocnici s maminkou.