Stánek Dobrého místa vydělal skoro milion korun pro potřebné

vloženo: 31.12. 2017 / autor:

Jeden malý stánek na Horním náměstí v Olomouci dokázal během Vánočních trhů vydělat skoro milion korun pro potřebné. Není to náhoda. Spolek Dobré místo pro život působí ve městě dlouhodobě, získal velké renomé a umí ke svým projektům přitáhnout pozornost. 
 
Herci Moravského divadla pro ZŠ a SŠ Credo, olomoučtí hasiči pro Ostrůvek, SK Sigma Olomouc pro Blanickou školku, Fofrnet pro dětský domov. Takové krátké vzkazy se mohli obyvatelé Olomouce dočíst během listopadu a prosince na Facebooku. Zástupci velkých i menších firem i drobní podnikatelé a další dobrovolníci každý den prodávali punč pro jinou organizaci. Návštěvníci vánočních trhů si tak mohli koupit horký nápoj od vrcholových sportovců, špičkových lékařů, populárních herců nebo třeba olomouckých novinářů. Výtěžek celý putoval vždy konkrétnímu zařízení. 
 
Rekordmany se stali zástupci Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci a Centra APA, kteří během jediného dne vybrali celkem 63 593 korun na ranou péči o zrakově postižené děti. Řada dalších denních výdělků se blížila této metě a jen málokdy tržba klesla pod 20 tisíc korun. Stánek se na měsíc stal místem, kde se scházejí nejzajímavější olomoucké osobnosti, vybízejí k nákupu punče a podporují svou osobností váhu celého projektu. 
 
Dobré místo pro život mělo letos svůj stánek na Horním náměstí poosmé. Ten za měsíc vydělal celkem 972 973 korun, což je nejvíce v dosavadní historii. Konkrétní částky pro jedontlivé organizace je možné najít na webu pořadatelů
 
„Dobré místo pro život je organizace dobrovolníků, kteří svůj volný čas věnuji sociálně znevýhodněným skupinám v Olomouci od miminek v kojeňáčku až po lidi s Alzheimerovou chorobou. Vše vykonávají bez nároku na odměnu pro radost, ne pro starost. Dobré místo nedostává žádné finanční prostředky od města Olomouce, od Olomouckého kraje, ani od státu, ani Evropské unie a je na to pyšné,“ říká zakladatelka Věra Novotná. Kromě vánočního stánku organizace pořádá například Koloběžkiádu, Den pro Mámu a Den lidí bez domova. 
 
Snímek jsme převzali z webu Dobrého místa pro život.