Koledníkům Tříkrálové sbírky požehná biskup

vloženo: 23.12. 2017 / autor:

Už za několik dní vyrazí na cesty po diecézi koledníci, aby během Tříkrálové sbírky vybrali peníze pro potřebné. Ještě předtím jim v olomouckém dómu požehná biskup Josef Nuzík. 
 
Slavnostní mše svatá se uskuteční v katedrále sv. Václava v sobotu 30. prosince v 10 hodin. Charita Olomouc přichystala pro tříkrálové dobrovolníky také kulturní program.
 
„Počítáme s účastí kolem čtyř stovek návštěvníků. Hlásí se nám koledníci z Hranicka, Kojetínska, ale i Zlínska, Valašska a Jižní Moravy,“ sděluje Vojtěch Petroš, asistent ředitelky Charity Olomouc.
 
Pro tříkrálové dobrovolníky je připraven v odpoledních hodinách navazující doprovodný program v podobě prohlídky Arcibiskupského paláce a Vlastivědného muzea v Olomouci. „Na oběd zveme dobrovolníky do našich kaváren Bistré krávy a Betreky na poctivou domácí zelňačku a české buchty, které upečou dobrovolnice ze svatokopecké farnosti,“ přiblížila koordinátorka akce za olomouckou Charitu Jana Březinová.
 
S myšlenkou uskutečnit dobročinnou sbírku přišel před osmnácti lety právě olomoucký arcibiskup Jan Graubner a k účasti vyzval Charity v olomoucké arcidiecézi. V roce 2000 se konal „nultý ročník“ Tříkrálové sbírky a již tehdy se zapojily desítky dospělých a dětí. Dnes jsou to tisíce dobrovolníků po celé České republice, kteří u prahů domácností, v ulicích i na náměstích předávají poselství o narození Božího syna a prosí ve prospěch těch, kteří si neumí sami pomoci. V letošním roce oslaví Tříkrálová sbírka osmnácté narozeniny.