Primátor podpořil album koled i zpěvem

vloženo: 29.11. 2017 / autor:

V těchto dnech si na vánočních trzích v centru Olomouce můžete koupit nové CD s koledami, jehož výtěžek podpoří lokomoční centrum Jitrocel, který pomáhá zdravotně znevýhodněným lidem. 
 
Nazpívání koled, mezi nimiž jsou i ty nejslavnější skladby jako Narodil se Kristus Pán, Pásli ovce Valaši, Půjdem spolu do Betléma či třeba My tři králové, se ujal dětský folklorní sbor Děcka ze Skoronic. Přidali se nejen zkušení zpěváci, ale i olomoucký primátor Antonín Staněk, který se do akce zapojil právě kvůli jejímu dobročinnému účelu. Ten s nimi nazpíval koledu Nesem vám noviny. 
 
„Já skutečně nejsem zpěvák, ale přesvědčil jsem se, že dnešní studiová technika je opravdu mocná, takže ten výsledek nakonec snad není tak hrozný, jak jsem čekal,“ komentoval s úsměvem natáčení a své neobvyklé hudební angažmá primátor Antonín Staněk. „Rozhodně ale nemám v úmyslu zahájit hudební kariéru, k tomu, abych se zapojil do nahrávání alba, mě opravdu přiměl onen dobročinný účel,“ dodal primátor. 
 
Na konečné podobě hudebního speciálu se s Děckama ze Skoronic podílel i olomoucký zpěvák a muzikant David Spilka, v jehož studiu se CD natáčelo, a zpěváci Adam B. Sychrow, Miroslav Spilka a Martin Svoboda. Jako bonus je k jedenácti klasickým koledám přidána i skladba Snížek padá v provedení dvojice Richard Pachman a Dita Hořínková. 
 
Snímek jsme převzali ze stránek statutárního města Olomouce.