Milovníci historie mohou znovu hledat želvu

vloženo: 12.08. 2017 / autor:

Až do pondělí 21. srpna se může každý zapojit do prázdninové hry Hledej želvu! Indicie a pět symbolů želvy zavedou hráče na tajemná či netušená místa a ukážou jim neznámé příběhy. Olomoucká zákoutí mohou být pro ně místem neobjevených památek a vzrušujících dobrodružství.
 
„Pravidla soutěže počítají s označením deseti památek symbolem želvy. Hráči je hledají ve dvou kolech, vždy po pěti,“ uvedl vedoucí oddělení kultury olomouckého magistrátu Radim Schubert.
 
Hledání památek napomáhají indicie, které jsou zveřejněny na Facebooku a na www.hledejzelvu.cz
 
Fotografie pěti památek označených symbolem želvy zasílají hráči na email hledej.zelvu@olomouc.eu. Tyto snímky budou zveřejněny na Facebooku po skončení kola spolu se seznamem výherců.
 
Na hráče čekají kromě nevšedních zážitků i zajímavé ceny včetně speciální procházky olomouckými památkami s průvodcem, případně volné vstupy na akce spolupořádané statutárním městem Olomouc.
 
„Soutěže se loni účastnily stovky lidí nejen z Olomouce. Jejich zájem ukazuje, že objevování památek prostřednictvím prázdninové hry má smysl,“ uvedl náměstek primátora Pavel Urbášek. 
 

Harmonogram soutěže

Hra se hraje ve 2 kolech, v každém je označeno 5 památek či objektů a zveřejněny indicie.
 
1. kolo 8. až 21. srpna 
2. kolo 22. srpna 4. září