Nejčastější otázky související se zahájením prací na třídě 1. máje

vloženo: 6.04. 2017 / autor:

Budou v úseku rekonstrukce průchozí chodníky?

Po celou dobu výstavby bude občanům umožněn průchod třídou 1. máje. Pro pěší budou vymezeny částečně stávající chodníky, popřípadě provizorní průchody.
 

Jak je to s parkováním pro lidi, kteří zde bydlí?

Stavební práce spočívají v kompletní rekonstrukci tramvajové trati, jízdních pruhů, chodníků, kanalizace včetně kanalizačních přípojek a veřejného osvětlení. Rozsah prací neumožňuje v třídě 1. máje parkování automobilů po celou dobu výstavby. Parkování bude možné v nedalekém parkovacím domě v Koželužské ulici.
 

Jak to bude se zásobováním?

Majitelé dotčených nemovitostí, provozoven, restaurací a občané bydlící na třídě 1. máje a k ní přilehlých ulic byli před zahájením stavby informováni o omezeních z důvodu stavby prostřednictvím informačního technika stavby. Po celou dobu výstavby jsou vymezena zásobovací místa, a to vždy na rohu třídy 1. máje s přilehlými navazujícími ulicemi, tj. Pekární, Mlčochova, Dómská, Kosinova, Wurmova, Akademická a náměstí Republiky. Místa pro svoz komunálního odpadu budou na náměstí Republiky a v místě křížení ulice Wurmovy s tř. 1. máje. Další bude v místě křížení ul. nábř. Přemyslovců s tř. 1. máje.
 
Další informace najdete v článku Zítra začíná rekonstrukce třídy 1. máje.