Dobrovolníci budou znovu uklízet město

vloženo: 3.04. 2017 / autor:

Během nadcházejícího víkendu se desítky dobrovolníků znovu zapojí do likvidace černých skládek v Olomouci. Během akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017 vyrazí do terénu zástupci spolků, skautů i rybářů. 
 
„S potěšením jsme opět zaznamenali zvýšený zájem dobrovolníků o zapojení do této akce, aktuálně je na území Olomouce přihlášeno 24 dobrovolnických skupin, které si ve zvolených lokalitách naplánovaly úklid. Technické služby města Olomouce, hladkému průběhu akcí pomáhají zajištěním odvozu nasbíraného odpadu, poskytnutím odpadových pytlů nebo rukavic,“ uvedl Miroslav Petřík, ředitel olomouckých technických služeb. 
 
Podrobnější informace najdou zájemci o zapojení do úklidu na webu www.tsmo.cz.
 
Do úklidu se po zimě pustily také samotné technické služby. Úklid po zimě provádějí pracovníci jednak formou ručního čištění chodníků, dále strojním čištěním vozovek. To má především odstranit štěrk a drť ze zimní údržby. Nejvýznamnější je blokové čištění, kdy postupně probíhá komplexní úklid v jednotlivých městských čtvrtích. Tady je nezbytná spolupráce občanů, které technické služby prosí o dodržování zákazu parkování ve stanovený den blokového čištění. Při ponechání zaparkovaného vozidla ve stanoveném pracovním prostoru je vynaložené úsilí pracovníků zčásti zmařeno, protože nemohou daný úsek vyčistit a navíc se z něj větrem rozfoukají nečistoty na již uklizená místa.
 
Ilustrační foto pochází z loňského roku.