Město letos přestěhuje Theimerovu kašnu do Čechových sadů

vloženo: 12.01. 2017 / autor:

Čechovy sady v Olomouci ještě letos zkrášlí kamenné prvky z kašny stojící zatím na Kollárově náměstí. Autorem díla je světoznámý sochař Ivan Theimer, který je vytvořil ještě před svou emigrací. 
 
Theimer se s městem na přesunu díla domluvil s tím, že v budoucnu už nebudou sloužit jako kašna. Voda z nich netryská už řadu let kvůli velkým ztrátám. Záměr tento týden schválili olomoučtí radní. 
 
Občané v budoucnu Theimerovy sochy najdou na kruihové zpevněné ploše uprostřed sadů na chodníku navazující na Švermovu ulici. Na tomto místě koncepce cestní sítě v parku předpokládala umístění výtvarného prvku, k čemuž ale nakonec nedošlo,“ uvedl náměstek Jakubec. 
 
„K přestěhování jednotlivých prvků Theimerovy kašny, která vznikla dle jeho návrhu v 60. letech minulého století, z Kollárova náměstí na novou pozici v parku by mělo dojít už v tomto roce. V rozpočtu počítáme s prostředky na realizaci tohoto záměru. Věřím, že tento krok povede k dalšímu zatraktivnění Čechových sadů,“ doplnil jej majetkoprávní náměstek Filip Žáček.