Arcibiskup bude zítra hostit lidi bez domova

vloženo: 23.12. 2015 / autor:

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner se zítra setká s bezdomovci. Ti si nejprve prohlédnou arcibiskupský palác, aby později s jeho nejdůležitějším obyvatelem ochutnali sváteční polévku. 
 
Bezdomovce na Štědrý den čeká zdobení vánočního stromu v azylovém domě. Poté zavítají do arcibiskupské rezidence. Souběžně začne charitní denní centrum nabízet bezdomovcům štědrovečerní večeři v podobě řízku s bramborovým salátem. Každý z nich si zároveň bude moci odnést balíček potravin a hygienických potřeb. 
 
„Ztráta domova je těžká a Vánoce, které máme spojeny s rodinou a domovem, v této situaci ještě více tíží. Obtížné je to samozřejmě pro naše klienty, ale i pro nás, když jim chceme být nablízku,“ uvedl pro portál olomoucké arcidiecéze Petr Prinz, vedoucí charitního střediska Samaritán pro lidi bez domova.
 
Druhé setkání, určené nejen lidem bez domova, ale všem potřebným, připravuje v neděli 27. prosince Komunita Sant’ Egidio. Uskuteční se ve slavnostním sále Arcibiskupského paláce. „Očekáváme zhruba sto našich přátel z ulice. S chudými lidmi jsme v kontaktu a pomáháme jim během celého roku – každé pondělí se setkáváme, abychom chudým v olomouckých ulicích přinesli něco málo k jídlu, teplé nápoje, ale především sami sebe, své přátelství a blízkost. Teď o svátcích jim chceme nabídnout navíc slavnostní vánoční hostinu v krásném prostředí,“ uvedla za pořadatele Magdalena Braunerová.
 
Snámek arcibiskupa Jana Grabnera jsme převzali z Facebooku