Olomouc slaví Valentýna se srdcem

vloženo: 14.02. 2015 / autor:

Dnešního svatého Valentýna si mohou obyvatelé a návštěvníci Olomouce připomenout s kovovou plastikou srdce stojící v centru města před radnicí. Autorem díla je místní výtvarník a umělecký kovář Milan Polián. 
 
„Na kovovou siluetu srdce je možné uzamknout takzvaný zámek zamilovaných,“ říká Polián. Zámky zamilovaných mohou lidé znát nejen z evropských metropolí, kde milenci symbolicky připínají zámky na mosty.
 
Kolemjdoucí se u srdce mohou také vyfotit a fotky vkládat na sociální sítě s takzvaným hashtagem, tedy klíčovým slovem nebo frází označenou znakem křížku #olomouckesrdce. „Vytvořili jsme speciální profil na Faceboku, kam mohou lidé vkládat své snímky, které u srdce vyfotí“, řekl vedoucí oddělení kultury magistrátu města Radim Schubert. „Srdce bude na náměstí do pondělí. Co bude dál, to ještě není úplně jasné. Budeme přemýšlet nad jeho využitím,“ doplnil. Stránku na Facebooku naleznete zde
 
Jednou z možností je jeho umístění do nádvoří radnice, kde by jej mohli využít čerstvě oddané páry. „Necháme se ale překvapit, jak olomoucké srdce přijmou lidé,“ vyzývá k možnosti rozhodnout o budoucnosti olomouckého srdce vedoucí oddělení kultury Schubert.