Město dalo do oprav komunikací skoro padesát milionů

vloženo: 13.12. 2014 / autor:

Celkem 47 milionů korun letos město Olomouc investovalo do chodníků, silnic a mostů.
 
Stavbaři měli práci na dvou desítkách míst. 
 
„Přednost dostaly zejména provozem značně zatížené komunikace, které byly ve výrazně zhoršeném technickém stavu. Dalším důvodem pro výběr investic odboru dopravy pak byly priority stanovené jednotlivými komisemi městských částí,“ vysvětluje primátor Antonín Staněk s tím, že současně byly z těchto finančních prostředků hrazeny také opravy komunikací v havarijním stavu. 
 
Mezi investicemi tak v letošním roce figuruje například zásadní oprava ulic U Botanické zahrady, Polské a Schweitzerovy. Stavební práce, které zahrnovaly opravy povrchů, úpravu místní obslužné komunikace směřující do dvorního traktu za bytovými domy i opravu křižovatky, přišly na 4,3 milionu korun. 
 
Stejně tak se letos opravy dočkala lávka pro pěší přes řeku Moravu u Klášterního Hradiska. Za téměř 1 milion korun se v této městské části podařilo vyměnit zkorodované prvky nosné konstrukce mostu i jeho dřevěný povrch. Více než 3 miliony korun pak proměnily také komunikaci i chodníky v ulicích Za Poštou a Jakoubka ze Stříbra, které byly v havarijním stavu.
 
Další důležitou opravou prošel také podchod pod Tovární ulicí v Hodolanech. Oprava havarijního stavu konstrukce, zastřešení schodišť i vnitřních povrchů podchodu přišla na 1,7 milionu korun. Na téměř stejnou částku se vyšplhala i oprava části místní komunikace v olomoucké Jaselské ulici. 
 
Na počátku příštího roku budou radní posuzovat nový seznam velkých oprav místních komunikací ve městě, které do plánu hodlá odbor dopravy zařadit v roce 2015.